خبر اول :

نوشابه باعث چاقی كودكان می شود

مصرف نوشابه های گازدار به علت داشتن كالری زیاد موجب چاق شدن كودكان می شود. محققان دریافتند افزایش وزن كودكانی كه روزانه بیش از۳۵۰ سی سی نوشابه گازدار مصرف می كنند در مقایسه باافزایش وزن كودكانی كه روزانه كمتر از ۱۸۰ سی سی از این نوشابه ها می نوشند بسیار بیشتر است. به گفته محققان كودكان زمانی كه به نوشابه دسترسی داشته باشند، نوشابه را به شیر ترجیح می دهند و میزان فسفر، منیزیم، كلسیم، پروتئین و ویتامین دریافتی آنها نیز با افزایش مصرف نوشابه ها كاهش پیدا می كند.

خبر دوم :

آخرین نوبلی ابزوردیست

سرانجام هارولد پینتر جایزه نوبل ادبی را برد تا پس از چندین سال این جایزه معتبر به سرزمین انگلو‌ساکسون‌ها باز گردد.اگر اشتباه نکنم آخرین‌اش شیموس هینی بود که البته او هم ایرلندی بود و نه چون آقای پینتر یک لندنی تمام عیار.

به گزارش خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا مهرداد قاسمفر نوشته است: پینتر اگر چه در میان داوران جایزه میلیونی نوبل، ظاهرا مخالفان سرسختی هم داشته، اما واقعیت این است که به گمانم خیلی حیف می‌شد اگر او را مثل بسیاری شایستگان دیگر قرن گذشته نادیده می‌گذاشته و می‌گذشتند. پینتر به نوعی آخرین غول از نسل ابزوردیست‌های قرن بیستم است که هنوز مانده است و می‌نویسد.

او در شرایطی که " برادوی" بر سنت قدرتمند تئاتر اروپای پس از جنگ جهانی دوم چیره شد (همانطور که هالیوود بر سینمای اروپا، یا هنر نیویورکی بر هنرهای تجسمی باشکوه اروپایی و نیزمعماری ، موسیقی، داستان نویسی و شعر آمریکا) جزو انگشت شمار روشنفکرانی بود (در کنار گونتر گراس، واسلاوهاول و...) که توانست از آنچه که سنت روشنفکری اروپایی خوانده می‌شود، حفاظت کند والبته از ادبیات درخشان اروپا ؛ چه با آثارش ، چه با مواضع صلح خواهانه‌اش،  به هر حال من با شنیدن این خبر خوشحال شدم . اما آنچه که تا حدی برایم مایه حیرت شد، ظهور ناگهانی و یکشبه – دقیقا یکشبه‌ی – چندین اثر ترجمه شده پینتر پشت ویترین کتابفروشی‌های تهران بود. اگرچه ای کاش همه ابن الوقتی‌های ملت ما ااز این دست بود.

خبر سوم :

Xbox360

 آی بی ام جزئیات پردازنده بی نام خود را كه دردستگاه بازی Xbox360 بكار می گیردو بیست و دوم نوامبر(آذر) آن را عرضه خواهد كرد،آشكار نمود.
به گزارش خبرگزاری موج،این پردازنده بر اساس معماری پردازنده های 64 بیتی شركت آی بی ام ساخته شده است و دارای سه هسته یا موتور محاسباتی هستند كه روی هم رفته سرعتی برابر سه گیگا هرتزو كیفیتی بسیار بالا را برای دستگاه فراهم می سازند.
این هسته ها بر اساس نیروی
PC طراحی شده اند .پردازنده فوق m165 ترانزیستور داردو برپایه پردازنده های 90نانو متری ساخته شده است وفضائی برابر 168 میلی متر مربع را اشغال می كند .
مهندسین مایكروسافت و آی بی ام از سال 2003 و به مدت دو سال بر روی طراحی این پردازنده كار كردند.
آی بی ام بعد از امضای قراردادی در پاییز 2003با مایكروسافت،در كمتر از 24ماه موفق به عرضه این محصول شد و از این بابت به خود افتخار می كند.
مایكروسافت در 22نوامبر دستگاه بازی
Xbox360 خود را در آمریكا و در دوم دسامبر این دستگاه را دراروپا و در دهم دسامبر آن را در ژاپن عرضه خواهد كرد.

سهیل دارایی 14 ساله